Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Wojsko zablokowało lotnisko w Radomiu!

poniedziałek, 13 lipca 2015 18:43 / Autor:
Port Lotniczy w Radomiu nie może przyjmować cywilnych samolotów. To decyzja Wojska, która oznacza, że pod znakiem zapytania stoi uruchomienie regularnych lotów.

W piątek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wprowadziło do odwołania procedurę MATZ - wojskową strefę ruchu lotniczego. Oznacza to, że samoloty cywilne, muszą mieć pozwolenie Wojska na korzystanie z radomskiego lotniska.

Z lotniska mogą za to bez przeszkód korzystać jedynie samoloty wojskowe. Sytuacja to wynik nieporozumień między spółką miejską Port Lotniczy Radom oraz Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. - Negocjacje trwają - zapewnia Kajetan Orzeł, rzecznik prasowy radomskiego portu w oświadczeniu skierowanym do mediów. I uspokaja, że sytuacja powinna wyjaśnić się do końca tygodnia.

Jeśli nie zostanie rozwiązana, port lotniczy nie umożliwi pierwszego przelotu łotewskich linii lotniczych Air Baltica, w czasie którego z Radomia do Rygi miał udać się m.in. prezydent Radomia Radosław Witkowski. Nie wiadomo, czy w tej sytuacji kolejni przewoźnicy nie podejmą decyzji o wycofaniu się ze współpracy z miejskim lotniskiem.