Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

RADOM

Radomianie: macie głos!

sobota, 23 listopada 2013 12:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Chodzi o konsultacje w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę.

Po Nowym Roku ruszą konsultacje społeczne w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę. Takim ustaleniem zakończyło sie spotkanie z udziałem radnych, kupców i urzędników, które odbyło się w radomskim magistracie. Kupcy reprezentowali zarówno tych, którzy dążą do skrócenia godzin handlu w mieście w niedzielę do godziny 12, jak i tych, którzy są przeciwni wprowadzaniu jakichkolwiek zmian w tym zakresie. Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak poinformował, że na wypowiedzenie się mieszkańcy będą mieli dwa miesiące:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Przypomnijmy, że przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących skrócenia godzin handlu w niedzielę jest efektem uchwały Rady Miejskiej w związku z postulatami części środowiska kupieckiego. Jednocześnie od środowiska reprezentującego inną część kupców radomskich do Prezydenta Radomia wpłynął wniosek zgłaszający sprzeciw wobec wprowadzania zmian w funkcjonowaniu handlu w niedzielę. Organizowane przez Prezydenta Radomia konsultacje mają na celu zebranie opinii mieszkańców Radomia na ten temat w jednej ankiecie.
Uczestnicy spotkania zgodnie ustalili, że konsultacje będą prowadzone od 2 stycznia do końca lutego. Udział w nich wziąć będą mogli tylko mieszkańcy Radomia powyżej 16 roku życia. Opinię można będzie wyrazić w sposób w sposób tradycyjny, na papierowym wydruku ankiety lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. W obu przypadkach wypełniający ankietę zobowiązany będzie do podania imienia, nazwiska oraz numeru PESEL w celu uniemożliwienia ponownego oddania głosu przez tę samą osobę.Według wstępnej, uzgodnionej w piątek wersji pierwsze pytanie ma brzmieć: "Czy jesteś za całkowitym zakazem handlu w niedzielę?" Drugie zaś: "Czy jesteś za skróceniem czasu pracy w niedzielę", w tym przypadku radomianie będą mogli zaznaczyć albo odpowiedź "do godziny 12", albo samemu wpisać dowolną godzinę.