Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Dobra nowina dla tenisistów!

wtorek, 28 lipca 2015 15:25 / Autor:
Za rok radomianie będą mogli grać już na nowoczesnych kortach tenisowych nad zalewem na Borkach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił przetarg na projekt i budowę kompleksu.

Przy ul. Bulwarowej powstanie osiem pełnowymiarowych kortów. Przy korcie centralnym będą trybuny i budynek socjalny. Trzy korty będą mogły być przykryte halą balonową, dlatego grać będzie można bez względu na aurę. Zbudowany zostanie też półkort ze ścianką treningową. W sumie powierzchnia kortów wyniesie ponad 6,5 tys. metrów kw. Natomiast w budynku socjalnym znajdą się m.in.: recepcja, szatnie, sanitariaty, magazyn sprzętu, pokoje dla sędziów i trenerów oraz sala konferencyjna i kawiarnia. Wykonawca wykona też parkingi i drogę dojazdową. - W Radomiu jest bardzo liczne i prężnie działające środowisko tenisowe. Nasi młodzi zawodnicy odnoszą sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Chcemy stworzyć dla nich odpowiednie warunki do rozwoju. Jednocześnie korty będą służyły wszystkim, którzy grają w tenisa amatorsko - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Za inwestycję zapłaci MOSiR. Władze Radomia będą zaś starały się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z Urzędu Marszałkowskiego. MOSiR czeka na oferty do 19 sierpnia.