Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

RADOM

Unijne pieniądze dla radomskiej oświaty

poniedziałek, 25 listopada 2013 10:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Urząd Miejski w Radomiu uzyskał dofinansowanie na kolejny projekt dla edukacji.

Jak informuje Ryszarda Kitowska z Kancelarii Prezydenta Radomia- nasze miasto uzyskało pieniądze na realizację dwóch projektówN. Pierwszy z  nich to: Nauczyciel zawodu – współczesne wyzwania. Jest to kolejny projekt Gminy Miasta Radomia, który uzyskał unijne dofinansowanie. Co znamienne, projekt ten pierwotnie został negatywnie oceniony. Urzędnicy miejscy byli jednak przekonani o niesłuszności takiej oceny radomskiego projektu i złożyli protest.  Projekt poddano ponownej ocenie i w efekcie nasz projekt  znalazł się na… pierwszym miejscu listy rankingowej. Wartość projektu i kwota dofinasowania z Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 341 425 zł- informuje Ryszarda Kitowska. 

Dzięki realizacji projektu 66 nauczycieli praktycznej nauki zawodu z 10 radomskich szkół zawodowych weźmie udział w szkoleniach dotyczących pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także, w zależności od nauczanego przedmiotu, w szkoleniach z zakresu fryzjerstwa, gastronomii, spawalnictwa oraz automatyki- wylicza Ryszarda Kitowska z Kancelarii Prezydenta Radomia.

Na podpisanie umowy oczekuje również projekt „Mój staż moja przyszłość”, w ramach którego zaplanowano staże u pracodawców dla 52 licealistów- dodaje Ryszarda Kitowska. Młodzież będzie zdobywać doświadczenie m.in. w szpitalu, placówkach kultury, urzędzie skarbowym. Wartość tego projektu wynosi 244 280 zł- informuje Ryszarda Kitowska.