Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Tylu komiksów jeszcze nie było

poniedziałek, 25 listopada 2013 11:00 / Autor:

256 prac napłynęło na konkurs na najlepszy komiks "Człowiek - najlepsza inwestycja". Konkurs po raz piąty organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. 

Zadaniem uczestników było wykonanie komiksu, który ukaże wpływ Unii Europejskiej na zmiany, jakie zachodzą na rynku pracy dzięki projektom realizowanym ze środków finansowych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Mogli wziąć w nim udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ostatecznie gimnazjaliści zaprojektowali 174 komiksy, a ich starsi koledzy - 82 prace. To o ponad 80 komiksów więcej niż w ubiegłym roku. - Wszystkie te prace są bardzo ciekawe, bardzo interesujące. Myślę, że jury będzie miało trudne zadanie, aby wybrać ten najciekawszy komiks. Prace te przede wszystkim pokazują to w jaki sposób środki unijne trafiają do osób bezrobotnych, pokazują historię takiej osoby, która utraciła pracę, bądź wkracza na rynek pracy, poszukuje tej pracy i jak poprzez to wsparcie unijne, czyli np. podniesienie kwalifikacji zawodowych, umiejętności, czy to poprzez odbycie odpowiednich kursów, szkoleń, te kwalifikacje uzyskała, a tym samym wróciła, bądź weszła na rynek pracy. Są również prace, które pokazują jak osoby bezrobotne zmagają się z trudnościami na rynku pracy poprzez pozyskiwanie jednorazowych środków na nieuruchomienie własnej firmy np. kwiaciarni, przedszkola, czy cukierni - mówi wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Emilia Jędrej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali 4 grudnia. Na zwycięzców czekają ultrabook, tablet, smartfon oraz profesjonalne słuchawki. Patronem medialnym konkursu jest Radio Plus Radom.