Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

RADOM

Gdzie jeszcze remontują drogi?

poniedziałek, 25 listopada 2013 13:22 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 10 mln złotych przeznaczono na budowę i remonty dróg powiatowych w bieżącym roku. Choć pierwotny plan zakładał wsparcie w wysokości ponad 4 mln złotych.

Do tej pory zakończono realizację czterech zadań o łącznej wartości ponad 5 mln złotych. Są to: przebudowa drogi powiatowej Makowiec - Rawica, ul. Wspólnej w ciągu drogi powiatowej Jedlnia-Sokoły-Pionki, w Zalesicach w ciągu drogi wojewódzkiej 744 oraz przebudowa odwodnienia drogi powiatowej Pakosław koło Iłży.

W trakcie realizacji znajdują się pozostałe zadania inwestycyjne w tym: przebudowa drogi powiatowej Jedlińsk-Bartodzieje-Łukawa-Głowaczów na odcinku 900 metrów, Walentynów-Tomaszów na odcinku długości 700 metrów, Mniszek-Łaziska-Orońsko na odcinku długości 410 metrów.

Na dniach drogowcy zakończą prace przy przebudowie drogi powiatowej Brzóza-Przejazd oraz Przytyk-Wawrzyszów na terenie gminy Przytyk i Wolanów oraz Radom-Dąbrówka Podłężna.

W tym roku nie zostanie wykonana przebudowa drogi powiatowej Odechów-Kowalków-Sienno na odcinku 3200 metrów. Z informacji Wojewody Mazowieckiego wynika, że uzyskanie dofinansowania na realizację zadania w bieżącym roku nie będzie możliwe, gdyż w pierwszej kolejności sfinansowane zostały zadania najpilniejsze, czyli takie które wymagały natychmiastowej odbudowy, gdyż stwarzały zagrożenie dla życia czy bezpieczeństwa mieszkańców, natomiast kolejna pula środków zostanie uruchomiona przez Ministerstwo w lutym 2014 roku.

W bieżącym roku zostanie przebudowanych 11 odcinków dróg powiatowych o łącznej długości 8,9 km oraz uregulowany stan prawny drogi powiatowej Makowiec - Rawica na odcinku długości 6 km.