Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Oddali cześć bohaterom w radomskich miejscach pamięci

piątek, 14 sierpnia 2015 13:33 / Autor:
W przeddzień Święta Wojska Polskiego w ramach programu „Żołnierska Pamięć” społeczność 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego uczciła pamięć bohaterów, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

Delegacja w składzie: mjr Łukasz BARANOWSKI, st. chor. sztab. Leszek DREWNIAK oraz st. szer. Paweł NOWAK oddała hołd w radomskich miejscach pamięci narodowej tj. pod kwaterą legionistów, polem grobowym żołnierzy poległych w latach 1919-1920 oraz w 1939 r., pomnikiem pamięci pomordowanych w hitlerowskich obozach koncentracyjnych oraz pod pomnikiem w hołdzie zamordowanym przez hitlerowskiego okupanta w latach 1939-1945.

Szczytnym celem naszego przedsięwzięcia jest podtrzymywanie świadomości obywatelskiej, w tym patriotycznej i historycznej oraz kultywowanie i pielęgnowanie pamięci o polskich żołnierzach poległych w walkach za Ojczyznę, a także okazanie szacunku tym, którzy pełniąc ofiarną służbę w kraju i poza jego granicami oddali życie w imię najwyższych wartości, jakimi są pokój, sprawiedliwość, wolność i godność człowieka.

Zapraszamy do nas: