Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /Aktualności/Region/Mazowsze: 111 milionów dla regionu radomskiego

Wiadomości z Radomia

Mazowsze: 111 milionów dla regionu radomskiego

13 luty 2019 / Tekst

Ponad 111 mln złotych z Samorządu Województwa Mazowieckiego trafi w tym roku do regionu radomskiego. Środki zostaną przeznaczone na inwestycje drogowe i kulturalne. Na wsparcie będą mogły też liczyć zadania w służbie zdrowia. Mówili o tym dzisiaj w Radomiu m.in. marszałek Mazowsza Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski i dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej Ilona Jaroszek.

Marszałek Adam Struzik mówił, że dzięki środkom uda się zrealizować wiele potrzebnych przedsięwzięć w regionie radomskim. To m.in. przebudowy dróg wojewódzkich w Chlewiskach, na odcinku Grójec-Nowe Miasto nad Pilicą czy w Milejowicach koło Zakrzewa. Adam Struzik dodał, że w ciągu roku pojawią się kolejne środki:

Wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski dodał, że do regionu radomskiego trafi ponad 111 mln złotych. 80 mln złotych to środki, które zostaną przeznaczone na drogi. Samorząd Mazowsza będzie chciał również przekazać środki na utworzenie regionalnego ośrodka dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Radomiu:

2,3 mln zł otrzyma Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu. Dzięki tym środkom placówka rozpocznie budowę sali gimnastycznej i łącznika wraz z zagospodarowaniem terenu. Na ten cel ośrodek otrzyma 2 mln zł w 2019 r. i 1,6 mln zł w 2020 r. Kolejne 225 tys. zł placówka przeznaczy na modernizację I piętra segmentu internatu. Znajdujące się tam sypialnie zostaną przeznaczone na sale edukacji wczesnoszkolnej. Wymienione zostaną podłogi, a łazienki dostosowane do potrzeb dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Środki otrzyma także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci Niewidomych i Słabowidzących. Placówka przeznaczy 560 tys. zł na wykonanie systemu sygnalizacji pożaru i oświetlenia ewakuacyjnego. Radny Leszek Przybytniak:

Środki trafią także do instytucji kultury. Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu otrzyma ponad 883 tys. zł na dalszy etap budowy nowej siedziby. Na realizację tego projektu samorząd województwa w latach 2017-2019 przeznaczył 8,9 mln zł. Z kolei Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu przeznaczy ponad 4,4 mln zł na modernizację i adaptację zabytkowych kamienic Gąski i Esterki, w których zostanie utworzona stała wystawa archeologiczno-historyczna (całkowite nakłady finansowe na realizację przedsięwzięcia w latach 2018-2019 wynoszą ponad 5 mln zł). Kolejne 100 tys. zł placówka otrzyma na doposażenie działu przyrody (całkowite nakłady finansowe na realizację przedsięwzięcia w latach 2018-2019 wynoszą blisko 195 tys. zł). Ponad 1,9 mln zł trafi do Muzeum Wsi Radomskiej na realizację projektu „Wokół wiejskiej zagrody”, modernizację i renowację krajobrazu kulturowego (wartość projektu to ponad 7 mln zł, w tym środki z budżetu samorządu województwa mazowieckiego ponad 4 mln zł). Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej Ilona Jaroszek:

Dodajmy, że Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na Józefowie otrzyma w tym roku ponad 16 mln złotych na modernizację obiektu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4