Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Po 500 zł co miesiąc

poniedziałek, 07 września 2015 13:40 / Autor:
fot. rpr/mw
500 zł na każde dziecko w rodzinach wielodzietnych - zapowiada radomskie PiS.

Pół tysiąca złotych na każde dziecko co miesiąc. To ma być prezent od państwa a dokładnie od polityków PiS, którzy dziś zaprezentowali program „500 plus”. O projekcie ustawy mówi poseł Marek Suski:

Dziś blisko jedna trzecia rodzin w Polsce żyje poniżej progu ubóstwa. To oznacza, że te rodziny, które decydują się mieć więcej potomstwa niż jedno czy dwoje, stoją przed ogromnymi wyzwaniami. Najgorzej jest na terenach wiejskich - odsetek takich rodzin wynosi 60 procent - podaje Główny Urząd Statystyczny. W samym Radomiu sytuacja też jest dramatyczna - alarmuje była wiceprezydent miasta Anna Kwiecień:

Zgodnie z projektem ustawy, na każde drugie i kolejne dziecko państwo co miesiąc przekaże pół tysiąca złotych. Jak będzie działał system, tłumaczy senator PiS Wojciech Skurkiewicz:

Rocznie koszt działania ustawy ma nie przekroczyć 21 mln zł. Ale to kwota, jaką należy unieść  po to, aby zabezpieczać bieżące potrzeby życiowe ogromnej ilości młodych osób - przekonuje poseł PiS Dariusz Bąk:

Na sprawne działanie ustawy PiS zamierza przeznaczyć środki budżetu państwa, jakie wpłyną po opodatkowaniu np. banków czy sieci handlowych spoza Polski.

Adam Bielan - kandydat PiS ubiegający się o mandat senatora ziemi radomskiej:

Chodzi także o kwestię zastępowalności pokoleń. Dlatego dyskusję o ewentualnych kosztach ucina były prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak:

Jeśli na najbliższym posiedzeniu sejmu ustawą zajęliby się posłowie, pomoc dla rodzin wielodzietnych mogłaby być udzielana już od nowego roku.