Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy
Radio Plus Radom /Aktualności/Diecezja radomska/Cenny dar dla szkół papieskich

Wiadomości z Radomia.

Cenny dar dla szkół papieskich

23 sierpień 2013 / Tekst

Relikwie błogosławionego Jana Pawła II będą peregrynować w szkołach i parafiach, których patronem jest papież-Polak. To inicjatywa Rodziny Szkół Jana Pawła II w Polsce. 10 października na Jasnej Górze odbędzie się doroczna pielgrzymka szkół papieskich. W trakcie spotkania kard. Stanisław Dziwisz przekaże relikwie błogosławionego Jana Pawła II.

W tym roku Rodzina Szkół Jana Pawła II obchodzi 15-lecie istnienia. Jej duszpasterz biskup Henryk Tomasik w liście zapraszającym do uczestnictwa w pielgrzymce napisał, że "szkoły imienia Jana Pawła II w szczególny sposób przyjmują przesłanie swego Patrona i podejmują trudne zadanie realizowania Jego wskazań". - Na tej drodze jest nam bardzo potrzebna Najświętsza Maryja Panna. Dlatego, kontynuując piękną tradycję, pielgrzymujemy na Jasną Górę, aby modlić się o potrzebne łaski do realizowania wskazań naszego Patrona - napisał biskup radomski. Zaproszenie zostało wysłane do 1190 szkół, których patronem jest papież Polak oraz 18 placówek zagranicznych.

Zbigniew Gumiński, jeden z organizatorów pielgrzymki zwrócił uwagę, że tegoroczna pielgrzymka będzie dla rodziny szkół papieskich niezwykle ważnym i przełomowym wydarzeniem. - Nasze modlitewne spotkanie rozpoczniemy już 9 października uroczystym Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00 w Kaplicy Matki Bożej. Na Apel zapraszamy wszystkie grupy pielgrzymów, które do Częstochowy przyjadą w przededniu pielgrzymki. Z kolei 10 października o godzinie 11.00, będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej. Kardynał Stanisław Dziwisz przekaże nam relikwie błogosławionego Jana Pawła II - powiedział Zbigniew Gumiński.

Pamiątką pielgrzymki będzie sfinansowanie krzyża, który zwieńczy wieżę widokową Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie.

W Polsce i na świecie jest już ponad 1200 placówek oświatowych, których patronem jest Jan Paweł II. Idea integracji społeczności szkolnych, które za patrona obrały sobie papieża - Polaka zrodziła się w październiku 1998 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu. Uczniowie i nauczyciele należący do rodziny zobowiązani są m.in. do realizowania w życiu nauczania Jana Pawła II. Pierwszym duszpasterzem rodziny szkół papieskich był biskup Jan Chrapek, następnie funkcje tę pełnił bp Zygmunt Zimowski - obecnie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Jego następcą jest biskup Henryk Tomasik.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY