Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

SZLACHETNA PACZKA czeka na wolontariuszy

poniedziałek, 14 września 2015 12:32 / Autor: Weronika Chochoł
fot. www.szlachetnapaczka.pl
Weronika Chochoł
Wrażliwością, chęcią pomocy i zrozumieniem idei mądrego pomagania warto podzielić się z potrzebującymi w swojej małej ojczyźnie. Chociaż wielki finał SZLACHETNEJ PACZKI dopiero w grudniu, to organizatorzy już teraz szukają wolontariuszy do wielu rejonów.

SZLACHETNA PACZKA wielu z nas kojarzy się z podarowaniem potrzebującym rodzinom świątecznych paczek potrzebującym rodzinom. Jednak aby pomoc trafiła do potrzebujących potrzeba wiele pracy. Właśnie dlatego poszukiwani są ludzie otwarci, pragnący zmienić swoje miasto na lepsze i rozumiejący ideę mądrego pomagania. Jak mówi Beata Zakrzewska – lider rejonu Radom-Północ – praca wolontariusza wbrew pozorom nie jest prosta:

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się do drużyny wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI mogą zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej www.superw.pl. Liderzy z poszczególnych regionów będą kontaktować się z osobami, które wyślą swoje zgłoszenie. Chęć pomocy wyraziła Paulina:

Oprócz Radomia nabór trwa także w innych regionach: w Przysusze, Wierzbicy, Szydłowcu, Zwoleniu i Pionkach Jak mówi Anna Lis – koordynator regionalny w województwie mazowieckim drugim – SZLACHETNA PACZKA to projekt, który łączy ze sobą biednych i bogatych. W zeszłym roku akcja połączyła ponad 800 tysięcy ludzi – osób w potrzebie, darczyńców i wolontariuszy. 

Zapraszamy do nas: