Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Zakwitną Pola Nadziei

środa, 07 października 2015 14:58 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
W Radomiu zainaugurowano kolejną edycję kampanii "Pola Nadziei", której celem jest wspieranie osób chorych na raka. Żonkile posadzili dzisiaj: ks. Robert Kowalski, dyrektor diecezjalnej Caritas, Radosław Witkowski, prezydent miasta oraz uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych.
Ks. Robert Kowalski mówił, że ideą programu jest pozyskanie funduszy, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych. - Cieszę się, że możemy zainaugurować kolejną edycję akcji. W ten sposób solidaryzujemy się z chorymi na nowotwory. Dotykamy ich cierpień - mówił ks. Kowalski.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zwrócił uwagę, że sadzenie kwiatów ma charakter symboliczny, jest wyrazem pamięci i solidarności z cierpiącymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy. - To bardzo szlachetna akcja. Wierzę, że kwitnące wiosną żonkile, będą sygnałem dla wszystkich, którzy mogą pomóc potrzebującym - mówił prezydent Witkowski.

- Budujący jest też udział w tej akcji młodzieży z radomskich szkół. Mam nadzieję, że to będzie dla nich świetna lekcja wrażliwości na ludzkie cierpienie i zrozumienia potrzeb osób chorych - dodał prezydent Radomia.

Cebulki żonkili sadziły uczennice Technikum Architektury Krajobrazu. Wśród nich Katarzyna Prokop i Iga Andrejek. - W szkole działamy na płaszczyźnie charytatywnej. Ta akcja jest jednym z elementów naszych działań - powiedziały uczennice. Dodały, że wiosną, gdy kwiaty zakwitną odbędą się kwesty. Pieniądze wówczas zebrane, przekazane zostaną na zakup sprzętu do wypożyczalni Caritas.

"Pola Nadziei" to coroczna akcja charytatywno-edukacyjna. Jednym z jej głównych celów jest propagowanie opieki paliatywnej oraz podniesienie świadomości społeczeństwa w tej dziedzinie. Istotne jest również dążenie do łamania stereotypów. Organizatorem i koordynatorem akcji w Radomiu jest Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas Diecezji Radomskiej. W jego realizację włączają się również szkoły. 

Zapraszamy do nas: