Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Będzie nowa koalicja w Radzie Miejskiej?

wtorek, 03 listopada 2015 16:28 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska
PO i Wspólnota Samorządowa Radomia - czy taka koalicja ukonstytuuje się w Radzie Miejskiej w Radomiu. Dużo mówi się o tym, że to Krzysztof Sońta ze Wspólnoty obejmie stanowisko po wiceprezydent Annie Białkowskiej. Radomscy radni obecni dzisiaj byli ostrożni jednak w swoich komentarzach i opiniach. Pytaliśmy ich o to w audycji „Nic o nas bez Nas”.

 

Co na to Jerzy Zawodnik szef klubu radnych PO

A co na ten temat powiedział nam Leszek Pożyka ze Wspólnoty Samorządowej Radomia

Najprawdopodobniej nowego wiceprezydenta poznamy po zebraniu się nowego parlamentu.

Radomskich radnych we wtorek wieczorem pytaliśmy także o możliwych wyborach samorządowych na wiosnę. Przypomnijmy Marek Suski z PiS nie wykluczał zmian, jeśli chodzi o nowy samorząd. Dariusz Wójcik z PiS, przewodniczący Rady Miasta mówi jednak o wyborach uzupełniających do sejmików, gdyby powstał nowy podział administracyjny, gdyby doszło do podziału na nowe województwa. - Myślę, że tylko o takich wyborach możemy mówić. Nikt nie mówi o zmianie prezydenta i radnych – podkreślał Dariusz Wójcik.

Z kolei Leszek Pożyczka informował o planach powstania w Radomiu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W skład Centrum miałyby wejść szkoły zawodowe, takie które mają problemy z naborem, jak Zespół Szkół Zawodowych im. mjr Hubala, czy Zespół Szkół Skórzanych Odzieżowych i Usług, ale również Zespół Szkół Budowlanych. - Wiem, że taki pomysł jest, bo mówił o tym wiceprezydent Karol Semik. Ale wiem też że radomska Budowlanka tego nie chce, to jest szkoła która sobie świetnie radzi i na takiej zmianie straciłaby jeśli chodzi o tożsamość. Szkoły, które gorzej sobie radzą na tym zyskują, bo takie Centra powstają i mają większą szansę na pozyskiwanie środków z Unii – tłumaczył Leszek Pożyczka.

Radni komentowali także odwołanie Kamila Tkaczyka z funkcji dyrektora MZDiK. - Ja też miałem zastrzeżenia co do pracy pana Tkaczyka, wiem, że mieszkańcy Radomia także. Nie oceniam tej pracy dobrze, dlatego nie dziwię się decyzji prezydenta Radosława Witkowskiego – mówi Dariusz Wójcik z PiS. Potwierdza to Jerzy Zawodnik z PO. - Nie komentuję decyzji prezydenta, który ma takie prawo. Ale pamiętamy sytuację i zamieszanie wokół budowy wiaduktu na Żółkiewskiego, jeśli chodzi o przetarg i dziwne „karteczki”, na których pojawiały się kwoty, potem te karteczki znikały. To tylko jeden przykład – dodaje Jerzy Zawodnik z PO. Leszek Pożyczka podkreśla, że jest to bardzo trudne zadanie pełnić funkcji dyrektora MZDiK i również zastrzeżenia były do poprzednika Kamila Tkaczyka. - Czekamy na nowego dyrektora i na to komu zaufa prezydent Witkowski – podkreśla Leszek Pożyczka.

A co radni sądzą o domofonie, który pojawił się przed drzwiami prezydenta Radomia? - Nic o tym nie wiem, ale prezydent zawsze jest otwarty na spotkania z mieszkańcami – mówi Jerzy Zawodnik. Podobnie nie o tym nie wiedział Leszek Pożyczka. Natomiast Dariusz Wójcik z ironią mówi: - Pozostawiam to bez komentarza. Radni PIN-u nie znają...spuentował przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

Zapraszamy do nas: