Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Wolontariat? Już ostatni dzwonek!

czwartek, 05 listopada 2015 13:25 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Do 12 listopada przedłużony został nabór kandydatów na wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. Rejestracja zajmuje kilka minut, a po przejściu rekrutacji można nieść potrzebującym mądrą pomoc.
SZLACHETNA PACZKA wielu z nas kojarzy się z podarowaniem potrzebującym rodzinom świątecznych paczek potrzebującym rodzinom. Jednak aby pomoc trafiła do potrzebujących potrzeba wiele pracy. Właśnie dlatego poszukiwani są ludzie otwarci, pragnący zmienić swoje miasto na lepsze i rozumiejący ideę mądrego pomagania.

W czasie rekrutacji koordynatorzy zwracają szczególną uwagę na to, aby wolontariuszami były osoby aktywne, energiczne, pełne pasji, kochające ludzi, umiejące słuchać i stawiać pogłębiające pytania. Rolą wolontariusza jest spotkanie z drugim człowiekiem i określenie jego potrzeb, aby później potencjalny darczyńca mógł spełnić jego marzenie w postaci paczki.

Jak zrobić pierwszy krok do wolontariatu SZLACHETNEJ PACZKI? Wystarczy wejść na stronę internetową www.superw.pl i tam zarejestrować się w odpowiednim rejonie. - Szukamy wolontariuszy nie tylko w Radomiu, ale także w Przysusze, Wierzbicy, Szydłowcu, Zwoleniu Lipsku i Pionkach. - mówi Anna Lis – koordynator regionalny w województwie mazowieckim drugim i zaprasza do współpracy.

Finał SZLACHETNEJ PACZKI 12 i 13 grudnia. Nie oznacza to jednak, że wolontariusze się nudzą. Zarówno oni jak i koordynatorzy mają ręce pełne roboty. O poszukiwaniu darczyńców, które rozpocznie się za niespełna trzy tygodnie opowiada Anna Tomczyk – Anna Tomczyk – lider rejonu radom – południe:

21 listopada darczyńcy będą mogli zapoznać się z opisami rodzin zgłoszonych do akcji. Poznają ich potrzeby i marzenia. Adresy rodzin potrzebujących, każdy darczyńca znajdzie na stronie szlachetnapaczka.pl.

Zapraszamy do nas: