Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

RADOM

Czy będzie współpraca dla Radomia?

piątek, 06 listopada 2015 13:10 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor
Posłowie ziemi radomskiej z Platformy Obywatelskiej deklarują współpracę z pozostałymi parlamentarzystami. – Chcemy zaprosić do współpracy wszystkich – powiedział na konferencji prasowej w Radomiu poseł-elekt Leszek Ruszczyk.

Obecni na konferencji prasowej Leszek Ruszczyk i Anna Białkowska, nowo wybrani posłowie PO, zapowiedzieli udział w pracach sejmowej komisji na rzecz ziemi radomskiej. Były wicemarszałek zaznaczył, że jako osoba z drugim wynikiem w Radomiu jest otwarty na współpracę i wymianę doświadczeń zarówno z Andrzejem Kosztowniakiem, jak i Wojciechem Skurkiewiczem.

Na konferencji Leszek Ruszczyk zapowiedział, że zamierza pracować w sejmowej komisji infrastruktury. Podkreślił swoje doświadczenie, wymieniając konieczność nadzorowania budowy drogi S12 oraz drogi kolejowej S8 (Radom-Warszawa). Dodał, że istotnym dla regionu byłby także rozwój przedsiębiorczości – w szczególności wspieranie małych i średnich firm, działających m.in. na rzecz Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wyraził też chęć rozwoju branży przetwórstwa owocowo-warzywnego.

Anna Białkowska z kolei deklarowała udział w sejmowej komisji zdrowia oraz senioralnej. Nie wykluczyła również zaangażowania na rzecz rodziny i polityki społecznej.

16 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” politycy Platformy Obywatelskiej zamierzają zorganizować spotkanie wszystkich parlamentarzystów ziemi radomskiej w sprawie współpracy regionalnej – poinformował Leszek Ruszczyk. Zaproszenie skierowane ma być również do biskupa radomskiego Henryka Tomasika oraz przewodniczącej PO Ewy Kopacz.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości rozważą udział w spotkaniu po otrzymaniu zaproszenia.

Były wicemarszałek Mazowsza, Leszek Ruszczyk odniósł się do sprawy wyodrębnienia Warszawy i okolic z województwa mazowieckiego. Podkreślił, że nieopłacalnym byłby podział administracyjny i przypomniał, że zamiast tego rząd złożył w ubiegłym tygodniu wniosek o podział statystyczny. Jak argumentował, wyeliminowałoby to dodatkowe koszty płynące z tytułu tworzenia nowego województwa.