Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Darczyńcy na start!

piątek, 20 listopada 2015 10:17 / Autor: Weronika Chochoł
fot. szlachetnapaczka.pl
Weronika Chochoł
W sobotę, 21 listopada otwarta zostanie baza darczyńców Szlachetnej Paczki. Wolontariusze zachęcają do rejestracji i niesienia mądrej pomocy.
Radomska Paczka osób chętnych do pomocy szuka w rejonach: Radom Południe, Radom Północ, Wierzbica, Lipsko, Pionki, Zwoleń, Przysucha, Szydłowiec.

Darczyńcami mogą zostać zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Zachęca do tego Michał Pietruszka – wolontariusz regionu Radom Południe: - Jeżeli chodzi o osoby prywatne, to nie musi to być jedna osoba. Może to być grupa przyjaciół, studentów, nauczycieli czy seniorów. Ważne, żeby jedna osoba zarejestrowała się w systemie i zachęciła do zrobienia paczki większą ilość osób. Im większa grupa robi paczkę, tym lepiej – wtedy paczki są jeszcze bardziej konkretne i lepiej odpowiadają na potrzeby rodzin.

Szlachetna Paczka to projekt, który łączy ludzi potrzebujących z tymi, którzy chcą pomagać. Udział w akcji odmienia wiele osób. Rozmawialiśmy z osobami, które nie ukrywają, że wolontariat dużo im daje.

Monika Szczepanik – wolontariuszka regionu Radom-Południa rok temu otrzymała pomoc od Szlachetnej Paczki i jak sama mówi, jej skutki odczuwa do dziś:

O tym, że wolontariat może stać się nieodzowną częścią życia przekonuje Aleksander De La Ossa:

Do tego, aby zostać darczyńcą zachęca Michał Pietruszka, a wolontariusze przygotowali dla Radia Plus Radom specjalny okrzyk:

Darczyńcy będą mogli zgłaszać gotowość pomocy, za pośrednictwem strony www.szlachetnapaczka.pl.

Zapraszamy do nas: