Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Nagroda dla liceum Kopernika

poniedziałek, 23 listopada 2015 07:43 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł
I LO w Radomiu nagrodzone w konkursie LipDub- naszą szkołę widzi świat.
Uczniowie I LO im. M. Kopernika w Radomiu wraz z dyrektor Agnieszką Ścieglińską oraz opiekunką Samorządu Uczniowskiego Sylwią Głowacką odebrali 16 listopada w w Warszawie nagrodę za zajęcie II miejsca w II edycji konkursu LipDub- naszą szkołę widzi świat. Konkurs był zorganizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Organizatorem konkursu był Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Jego celem było wyłonienie najbardziej oryginalnego, nowatorskiego teledysku w formie LipDub, który przedstawi i wypromuje szkołę. Celem konkursu było też zachęcenie młodzieży do działań prezentujących i wykorzystujących w pozytywny sposób możliwości Internetu oraz kształtowanie kultury medialnej w epoce Web 2.0 I LO zostało nagrodzone za bardzo dobrą promocję szkoły, w której panuje wspaniała atmosfera nauki i zabawy, scenariusz i choreografię odpowiednio dobrane do podkładu muzycznego oraz poziom dopisanego do niego tekstu. Dyrektor I LO, Agnieszka Ścieglińska, pogratulowała młodzieży znakomitych osiągnięć i życzyła jej dalszych sukcesów. Laureaci konkursu uczestniczyli w wykładzie wybitnego operatora filmowego Wiesława Zdorta pracującego m.in. przy takich wielkich produkcjach jak: „Sól ziemi czarnej”, „Popiół i diament”, „Faraon”, „Marysia i Napoleon”, „Brunet wieczorową porą”, „ Pajęczarki ”, „Dekalog I” czy „Syzyfowe prace”.