Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

RADOM

Nie bądźmy obojętni!

wtorek, 24 listopada 2015 11:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. kwp.radom.pl
Weronika Chochoł
Zbliża się zima – trudny okres dla bezdomnych. Mrozy już teraz mogą być niebezpieczne dla tych, którzy nie mają dachu nad głową. Policjanci apelują: - Jeśli spotkasz bezdomnego potrzebującego pomocy, nie przechodź obojętnie. W mroźne noce o tragedię nietrudno.
Warto obalić mit, że alkohol jest najlepszym sposobem na rozgrzanie się: - Wypicie napoju wysokoprocentowego rozgrzewa jedynie na chwilę - w rzeczywistości organizm zacznie wychładzać się jeszcze szybciej. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na dwór pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, wywrócić i nie mieć siły się podnieść. - czytamy na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Policja apeluje, żebyśmy zwracali uwagę na każdy niepokojący nas przypadek. Jeden telefon pod numer alarmowy może uratować komuś życie. Gdy zauważymy, że ktoś leży lub siedzi na ziemi, chodniku, przystanku, ławce, przebywa w altance lub pustostanach, informujmy o tym policję albo straż miejską.