Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Sukces radomskich zapaśników

poniedziałek, 09 grudnia 2013 19:09 / Autor:

Cztery medale przywieźli z Mistrzostw Polski Młodzików w Zapasach w Raciborzu zawodnicy Olimpijczyka Radom.

Patryk Dudziński (38 kg) i Błażej Starzyński (59 kg) zdobyli złoto, a Dominik Dudziński (42 kg) i Maciej Parszewski (47 kg) - brąz. To nie jedyne sukcesy radomian na tej imprezie. Piątą lokatę zajęli:  Paulina Fituch (52 kg) i Andżelika Lament (52 kg) oraz Oskar Piątek (42 kg)i Albert Pejs (85 kg). Drużynowo Olimpijczyk Radom zajął drugie miejsce za Unią Racibórz. Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach odbyły się w dniach 5 - 8 grudnia w Raciborzu.

- To dobrze prorokuje, bo jak jest młodzik, to za chwilę będzie kadet, z kadeta będzie junior i jeśli ta podstawa w klubie jest dobra to daje dobre perspektywy na przyszłość dla całego klubu, a dzisiaj ten klub jest kompletny od młodzika, kadeta, juniora do seniora. Ta nauka, ta mądrość zapaśnicza, to doświadczenie, sposób treningu, podpatrywanie starszych kolegów to następuje. Ten klub ma wszelkie papiery na to, by być bardzo mocnym w Polsce i nie tylko - cieszył się z sukcesu zapaśników wiceprezydent Radomia, Ryszard Fałek.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.