Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

RADOM

Fabryka Airbus nie była dla Radomia?

czwartek, 03 grudnia 2015 14:49 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Rząd PO-PSL nie zabezpieczył interesów Radomia w negocjacjach z firmą Airbus - uważa poseł Wojciech Skurkiewicz z PiS. W czasie debaty Sejmowej sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki powiedział, że poprzedni rząd "nie zobowiązał oferenta do tego, żeby utworzyć lub utrzymać miejsca pracy w Radomiu". To odpowiedź na pytania, które zadawał poseł Leszek Ruszczyk z PO w sprawie kontraktu na dostawę dla polskiej armii śmigłowców wielozadaniowych.

Wojciech Skurkiewicz kolejny raz powtórzył, że "politycy PO: Ewa Kopacz i Tomasz Siemoniak, ale również Radosław Witkowski, nie zadbali o to aby Radom był wskazany w negocjacjach offsetowych jako miejsce inwestycji firmy Airbus".

Poseł Leszek Ruszczyk pytał, czy w negocjacjach offsetowych polski rząd stawia sprawę wywiązania się przez firmę Airbus z deklaracji dotyczących nowych miejsc pracy, w tym w Radomiu.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki stwierdził, że poseł Ruszczyk został wprowadzony w błąd. - Oszukany, być może świadomie, przez swoich kolegów partyjnych, przez panią premier Kopacz, przez pana ministra Siemoniaka, przez pana ministra Mroczka - mówił minister Kownacki dodając, że w projekcie zobowiązań offsetowych, czyli tych warunków, które miały być spełnione przez oferenta, nie był umieszczony Radom.

- Pański rząd nie troszczył się o miejsca pracy dla Radomia i okolic. Nie zobowiązał oferenta do tego, żeby utworzyć lub utrzymać miejsca pracy w Radomiu. Nie możemy mówić dzisiaj o negocjacjach na tym etapie, bo państwo nie zagwarantowaliście tego dla swojego regionu - zakończył minister Kownacki.

Zapraszamy do nas: