Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Pobiegła Szlachetna Paczka

niedziela, 06 grudnia 2015 14:42 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Prawie 200 osób wzięło udział w Charytatywnym Biegu Mikołajkowym. Jego uczestnicy mogli wspomóc Szlachetną Paczkę, przygotowywaną przez Stowarzyszenie "Biegiem Radom!":

- Ten bieg łączy wiele elementów, nie tylko radość z biegania, ale i konkretne wsparcie osób potrzebujących - powiedział prezes stowarzyszenia Tadeusz Kraska. - Wybraliśmy dwie rodziny, które potrzebują środków na remont dachu. Frekwencja uczestników biegu, jak również licytacja, zabezpieczy los tych rodzin - powiedział Tadeusz Kraska.

W biegu uczestniczył ks. Artur Chruślak, duszpasterz akademicki z parafii św. Jadwigi w Radomiu. - Biegamy i pomagamy, to szczytna idea. Wielu studentów włączyło się w organizację Szlachetnej paczki, dlatego tu jesteśmy i biegniemy - powiedział ks. Chruślak.

Stowarzyszenie "Biegiem Radom!" już po raz drugi włączyło się w akcję Szlachetna Paczka. Pomoc otrzymają dwie rodziny. Chodzi m.in. o pokrycie dachu, kurtkę zimową, buty zimowe, lodówkę, produkty żywnościowe, węgiel na opał, czy kuchenkę gazową. Podczas imprezy biegowej zbierane były pieniądze na wykonanie paczki.Biegi odbyły się w Parku Kościuszki. Zawody zakończył charytatywny Bieg Mikołajów. Poza biegami odbyło się malowanie bombek, wiele konkursów dla dzieci i licytacja gadżetów.

Zapraszamy do nas: