Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Wielka drużyna Szlachetnej Paczki

czwartek, 10 grudnia 2015 09:17 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Wszystkie radomskie rodziny, które zakwalifikowały się do Szlachetnej Paczki znalazły darczyńców. W tegorocznej edycji pomocą objętych zostanie ponad 100 rodzin z Radomia.

Do drużyny Szlachetnej Paczki przyłączyło się wiele osób, w tym władze miasta, drużyny sportowe i organizacje pozarządowe. W sumie udało się znaleźć darczyńców dla 111 rodzin, czyli dla wszystkich, które zostały zakwalifikowane.

Wszyscy, którzy przyłączyli się do akcji podkreślają, że jest to niezwykły sposób pomocy. Paczkę przygotują między innymi pracownicy Urzędu Miejskiego. Jak mówi Mateusz Tyczyński – szef Kancelarii Prezydenta, wyjątkowość Szlachetniej Paczki tkwi w sposobie niesienia pomocy:

Urząd Miejski w Radomiu już po raz piąty włącza się w akcję. W tym roku pracownicy Magistratu stworzyli paczkę dla matki samotnie wychowującej trójkę dzieci:

Liderzy rejonów niejednokrotnie podkreślali, że Szlachetna Paczka łączy ludzi. Widać to między innymi na przykładzie Stowarzyszenia "Biegiem Radom!", które podjęło się stworzenia dwóch paczek. Mówi prezes Stowarzyszenia – Tadeusz Kraska:

Potwierdzają się zatem słowa radomskich liderów. Do przygotowania paczki Stowarzyszenia "Biegiem Radom!" włączyło się wiele osób – nie tylko biegaczy:

Na przygotowanie paczek, które podarowane będą przez Stowarzyszenie, udało się zebrać ok. 7 tysięcy złotych, a także dary rzeczowe.

W drużynie Szlachetnej Paczki nie zabrakło duchowieństwa. Do akcji włączył się ks. Bp Henryk Tomasik, a także kadra i alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Jak podkreśla wicedziekan – Mateusz Czernik – Seminarium często włącza się w akcje charytatywne, a Szlachetna Paczka to dobry sposób na to, by podzielić się dobrem przed Świętami Bożego Narodzenia. Seminarium paczkę przygotowuje po raz pierwszy:

Chociaż sezon w pełni, to czas i chęci na stworzenie paczki znaleźli również radomscy siatkarze. To już trzecia edycja Szlachetnej Paczki, w którą włączyli się zawodnicy Cerrad Czarnych Radom i ich kibice. Podczas meczu z Effectorem Kielce przeprowadzona została "paczkowa" zbiórka. Dla Daniela Plińskiego, Wojciecha Żalińskiego i Igora Grobelnego możliwość pomocy potrzebującym jest bardzo ważna:

W tym roku radomska Szlachetna Paczka obchodzi jubileusz – już od 15 lat radomianie niosą mądrą pomoc potrzebującym. Finał akcji już w najbliższy weekend, 12 – 13 grudnia.

Zapraszamy do nas: