Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

RADOM

Wspomóżmy policjantów

czwartek, 04 lutego 2016 20:36 / Autor: Weronika Chochoł
fot. kwp.radom.pl
Weronika Chochoł
Po raz pierwszy w tym roku funkcjonariusze pokażą, jaką siłę ma „Życiodajny krwioobieg”.

Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu organizuje w piątek, 5 lutego honorową zbiórkę krwi. Zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy odbędzie się już po raz piąty. Akcję, podobnie jak poprzednie, organizuje Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

To, że akcja organizowana jest przez pracowników Policji, nie oznacza, że tylko oni mogą w tym dniu oddać krew. - Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa. – przypomina Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu i dodaje: - Kolejny raz wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcamy do oddawania krwi.

Zbiórka zostanie przeprowadzona w piątek, 5 lutego w godz. 9-13 na parkingu na terenie wojewódzkiej Policji w Radomiu przy ul. 11-go Listopada 37/59.