Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

W Radomiu będzie Dobry Dom

poniedziałek, 08 lutego 2016 14:24 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Caritas Diecezji Radomskiej otrzyma 100 tysięcy złotych na poprowadzenie "Dobrego Domu", czyli ośrodka dla osób z problemami emocjonalnymi. To projekt, który będzie realizowany w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Projekt radomskiej Caritas dotyczy stworzenia miejsca, w którym osoby z różnymi problemami emocjonalnymi i psychicznymi, będą mogły zostać otoczone profesjonalną pomocą psychoterapeutyczną. - Ma to być miejsce, które uzupełni obecną ofertę skierowaną do osób potrzebujących psychicznego wsparcia - powiedział ks. Robert Kowalski, dyrektor diecezjalnej Caritas.

- Chcemy stworzyć miejsce, gdzie osoby, które potrzebują wsparcia psychicznego, otrzymają od specjalistów niezbędną pomoc w bardzo szybkim czasie - dodaje Dorota Kosman, dyrektor Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Opieką zostaną otoczone osoby cierpiące na depresję, stany lękowe, fobie, nerwice, zaburzenia odżywiania, a także doświadczające trudności wychowawczych i w relacjach z bliskimi, kryzysów wzwiązkach oraz zaburzeń psychicznych."Dobry dom" będzie służył osobom, które nie mogą skorzystać z płatnego leczenia i nie znajdują miejsca w Poradniach Zdrowia Psychicznego, ale poszukują specjalistycznej opieki w bezpiecznych warunkach, gwarantujących prywatność i poufność.

- To bardzo wartościowy projekt. Cieszę się, że dzięki inicjatywie radomskiej Caritas powstanie w Radomiu alternatywne, wyspecjalizowane miejsce troski o sferę psychiczną człowieka - powiedział wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

"Dobry dom" będzie otwarty dla osób powyżej 12 roku życie, zamieszkujących w Radomiu, poszukujących stałej, cyklicznej i wykwalifikowanej psychoterapii dostępnej przez sześć dni w tygodniu od poniedziałku do soboty.

Działania będą realizowane w pomieszczeniach Dziennego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, który mieści się przy ul. Kościelnej 14 w Radomiu.

Zapraszamy do nas: