Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

RADOM

Bo lepiej zapobiegać...

wtorek, 01 marca 2016 15:13 / Autor: Weronika Chochoł
fot. KWP Radom
Weronika Chochoł
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Mazowieckiej Policji spotkają się z kierowcami i pieszymi, by przypominać im o tym, jak ważny jest rozsądek na drodze. Przed policjantami trzy akcje profilaktyczne.

Pierwsza akcja skierowana będzie na pieszych. Już 6 marca, podczas "Biegu Kazików" funkcjonariusze rozdawać będą odblaski niechronionym użytkownikom ruchu. Dodatkowo, wśród biegaczek mundurowi rozdawać będą zaproszenia na spotkanie profilaktyczno - edukacyjnego współorganizowane przez Automobilklub Radomski i Mariusza Nowocienia – kierowcę rajdowego. Spotkanie pod nazwą "Mężczyzna – kobiecie" odbędzie się w Dzień Kobiet – 8 marca (wtorek) między godziną 12:00, a 15:00 na terenie Automobilklubu Radomskiego. Będzie to kolejna z akcji profilaktycznych przygotowanych przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

W programie spotkania panele dyskusyjne dla kobiet. Poruszone zostaną tematy przysłowiowej "baby za kierownicą", a także porównanie rajdów do codziennej jazdy po mieście. Jednak podczas spotkania na kobiety nie czeka jedynie teoria. W planie są także zajęcia z Mariuszem Nowocieniem dotyczące pozycji za kierownicą, jazdy slalomem, a także próba z talerzem stewarda. Kobiety będą mogły również sprawdzić i wyregulować światła w swoich autach. Spotkanie będzie również dobrą okazją to tego, by przekonać się, że alkohol wpływa na zachowanie kierowcy – wśród atrakcji symulowany wjazd do garażu w alkogoglach i bez. Dodatkowo porady prawne i porównanie wskazań prędkościomierza samochodów uczestniczek ze wskazaniami policyjnego radaru.

Funkcjonariusze nie zapomnieli także o mężczyznach. W czwartek, 10 marca w punktach kontrolnych na terenie całego miasta czekać będą na kierowców wraz z gościem – Magdaleną Wilk – kierowcą rajdowym: - Poprzez właściwe zachowanie na drodze, mężczyzna sam może zdecydować, kim chce być: prawdziwym i odpowiedzialnym: synem, ojcem, mężem, czy skrajnie nieodpowiedzialnym „macho” na drodze. - przypomina Rafał Jeżak z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Podczas akcji policjanci będą nagradzać mężczyzn, którzy na drodze pamiętają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa – zapinają pasy, przepuszczają pieszych na przejściach, czy pamiętają o ograniczeniu prędkości.

Akcja w czwartek, 10 marca w godzinach 10:00 – 13:00 na terenie całego miasta.