Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

RADOM

Kobieta = dobry kierowca

wtorek, 08 marca 2016 16:39 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
Ta teza potwierdziła się dziś w radomskim Automobilklubie podczas spotkania "Mężczyzna – kobiecie" organizowanego przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Gościem specjalnym spotkania był Mariusz Nowocień – kierowca rajdowy. Jak mówi, obraz przysłowiowej "baby za kierownicą" to mit:

Słowa kierowcy potwierdza podinsp. Stanisław Popiel z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Radomiu. Jak podają statystyki, tylko 21% zdarzeń drogowych powodowanych jest przez kobiety. Spotkanie nie było więc nauką jazdy:

Podczas akcji kobiety łamały stereotyp "baby za kierownicą", mogły przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drogach. Jednak najwięcej atrakcji czekało na panie na torze automobilklubu. Zajęcia z Mariuszem Nowocieniem dotyczące pozycji za kierownicą, czy jazdy slalomem. Spotkanie było także dobrą okazją do tego, by przekonać się, że alkohol wpływa na zachowanie kierowcy – wśród atrakcji znalazła się jazda w alkogoglach:

Alkogogle, w których próbowały jeździć uczestniczki symulują zagubienie błędnika oka. Co to oznacza w praktyce? Jazda w nich wygląda jak po spożyciu alkoholu. Wyjaśnia Daniel Prokop – kierownik Ośrodka Szkolenia Kierowców w Automobilklubie:

Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplom. Nie zabrakło również życzeń i tradycyjnych tulipanów.