Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

RADOM

Obwodnica Końskich już gotowa

poniedziałek, 30 grudnia 2013 15:53 / Autor: Marcin Prejs
fot. Marcin Prejs
Marcin Prejs

Kierowcy wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Oddana została do użytku obwodnica Końskich wraz z przebudowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej 728 przez Sielpię do drogi krajowej nr 74.

Radom szczepienia

- Obwodnica Końskich to jeden z większych projektów województwa, jakie wsparte zostały unijnymi pieniędzmi - wyjaśnia marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. - Łącznie z wykupem gruntów zadanie to kosztowało ponad 150 mln zł - dodaje. Sama obwodnica Końskich ma ponad 4 kilometry długości. Wraz z nią przebudowany został 12-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 728 z Końskich przez Sielpię do drogi krajowej 74. Oprócz tego powstała również ścieżka rowerowa, wybudowana została także kładka pieszo-rowerowa wzdłuż jeziora w Sielpi.
Z oddania do użytku obwodnicy cieszą się mieszkańcy, bo dzięki niej ciężki ruch wyprowadzony zostanie z centrum miasta. Swojej radości z zakończenia prac przy obwodnicy nie krył również burmistrz Końskich Michał Cichocki. - Na to zadanie czekaliśmy od ponad 20 lat. Dziś wspólnie możemy się cieszyć, że udało się tę inwestycję doprowadzić do końca - mówi. Jak wyjaśnia, oddana do użytku obwodnica nie tylko usprawni komunikację, ale również poprawi dojazd do terenów inwestycyjnych, które zlokalizowane są właśnie przy obwodnicy. Na całe zadanie samorząd województwa pozyskał z Unii ponad 82 mln zł.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.