Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Tobie Królu i Panie kłaniają się pionkowianie

czwartek, 02 stycznia 2014 00:34 / Autor:

W najbliższy poniedziałek 6 stycznia po raz pierwszy w Pionkach odbędzie się Orszak Trzech Króli. Organizuje go Rada 15631 Zakonu Rycerzy Kolumba przy parafii Św. Barbary w Pionkach i Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Oddział Pionki. Tym samym Pionki dołączą do około 170 "orszakowych" miast.

Hasło Orszaku to "Kolędujmy!" Jest to zachęta do wspólnego śpiewania kolęd, a także kultywowania tradycji jasełek, szopek i chodzenia po domach przez kolędników. - Do włączenia się w organizację tych uroczystości zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z przedszkoli, szkół i różnych środowisk i organizacji działających na terenie miasta. Chcemy w ten sposób poprzez radosną zabawę i wspólne śpiewanie kolęd, zintegrować wszystkich mieszkańców miasta. Pragniemy, aby każdy z uczestników orszaku otrzymał pamiątkowy śpiewnik z kolędami i królewską koronę - zachęcają organizatorzy.

Orszak uformuje się ok. godz. 11.40 na Ogródku Jordanowskim. Zatrzymywał się będzie przy sześciu scenach: ul. Leśna, Dębowa (pawilony), ul. 15-go Stycznia (apteka), kościół św. Barbary, al. Jana Pawła II i Urząd Miasta. Będą tam odgrywane przez dzieci i młodzież inscenizacje, natomiast ok. godz. 13.45 wszyscy oddadzą pokłon nowonarodzonemu Jezusowi w stajence.

Patronat honorowy nad Orszakiem objęli: biskup radomski, Henryk Tomasik, starosta radomski, Mirosław Ślifirczyk i burmistrz Pionek, Marek Janeczek. Patronem medialnym inicjatywy jest Radio Plus Radom.