Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Rowery w ruch!

wtorek, 29 marca 2016 19:51 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie, na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Pierwszej wiosennej podróży na dwóch kółkach towarzyszy jednak nie tylko przyjemność, ale i obowiązki. Po przerwie zimowej warto zadbać o stan techniczny roweru i upewnić się, że spełnia on wymogi przepisów ruchu drogowego.

Przygotowanie techniczne roweru do sezonu może trwać od kilku minut do nawet kilku godzin. O czym należy pamiętać przed wyruszeniem w trasę? Mówi Dariusz Wydra, który prowadzi sklep i serwis rowerowy.

Jak dodaje, nie wszystkie usterki są widoczne gołym okiem.

Stan techniczny roweru, to jednak nie wszystko. Wsiadając na niego, musimy zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Mówi podinsp. Stanisław Popiel z Wydziału Ruchu Drogowego.

Oprócz zapewnienia odpowiedniego wyposażenia, rowerzyści powinni się też zapoznać z przepisami ruchu drogowego.

Samochodów w Radomiu przybywa, więc warto czasem przesiąść się na rower. Dróg rowerowych jest wiele, a jeszcze więcej ich przybędzie. Mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Rowery, oprócz tego, że dostarczają nam ruchu, mogą być też sposobem na korki. W godzinach szczytu często szybciej dotrzemy do celu na dwóch kółkach, niż na czterech.