Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Karczewski: Zagwarantujemy ochronę życia

wtorek, 05 kwietnia 2016 07:16 / Autor:
fot. tt/arch.
- Politycy mojej formacji w zdecydowanej większości opowiedzą się za ochroną życia - przekonywał wczoraj na antenie Radia Plus Radom Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski.

Przypomnijmy, Episkopat Polski zaapelował w komunikacie o prawną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz opiekę nad ofiarami przestępstw seksualnych a także osobami chorymi i niepełnosprawnymi. "Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych" - podkreśla Prezydium KEP.

Przygotowywany jest obywatelski projekt nowelizacji ustawy o ochronie życia poczętego. Dokument przyjęty w 1993 roku, środowiska Obrońców życia nazywają "kompromisem aborcyjnym". Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, podzielił obawy wyrażane przez niektórych polityków sugerujących, że nowa ustawa będzie mogła być zliberalizowana na wzór niektórych państw Europy Zachodniej po objęciu władzy przez inną ekipę w kolejnych kadencjach. Podkreślił jednocześnie, że jest za pełną ochroną życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.