Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Pomysłowe licealistki z Radomia

czwartek, 07 kwietnia 2016 12:55 / Autor:
fot. mw/rpr
Wolontariuszki z Liceum im. M. Kopernika postanowiły w nietypowy sposób uratować małego chłopca, urodzonego z poważną wadą serca. Pomagają jak mogą od pięciu lat przy każdej możliwej okazji.

Tym razem postanowiły zorganizować bieg, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc choremu Marcelkowi z Radomia. Bieg charytatywny odbędzie się 10 kwietnia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przy ulicy Narutowicza 9.

W ramach VIII edycji Biegowego Grand Prix Radomia odbędzie ponadto bieg dla dzieci, kobiet (3 km), mężczyzn (5 km). W charytatywnym „Biegu dla Marcela” na dystansie 1600 m może wziąć udział każdy.

Przed rozpoczęciem zawodów należy jedynie uiścić dobrowolną kwotę, stanowiącą wpisowe. Całkowity dochód z przedsięwzięcia zostaie przeznaczony na operację dziecka.

Bieg to pomysł uczennic drugiej klasy Liceum im. M. Kopernika w Radomiu, które pomagają w szkolnym kole wolontaryjnym oraz w radomskim Centrum Młodzieży Arka. Agnieszka Kurpińska, uczennica:

Uczennice promują wydarzenie od wielu dni w sieci i na plakatach. Gabriela Gawrońska, uczennica:

Agnieszka Brzeska-Pająk, nauczyciel I LO w Radomiu nie kryje dumy i satysfakcji z zaangażowania swoich uczennic.

Marcel Skwarek to kilkumiesięczny chłopczyk, który wymaga niezwykle skomplikowanej i kosztownej operacji serca. Rodzice Marcelka nie są w stanie sami pokryć kosztów leczenia w niemieckiej Klinice Uniwersyteckiej w Munster, które oszacowano na ponad 35 tysięcy euro (180 tys. zł).

Aby wziąć udział w biegu, należy w dniu biegu zgłosić się w godzinach 9.00-11.3,0, w biurze zawodów na stadionie.

Dodatkowo, w trakcie imprezy zapraszamy na kiermasz ciast, więc po biegu będzie można, degustując słodkości, wesprzeć Marcelka.