Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni, opat
Dziś jest: Niedziela, 17 stycznia 2021

RADOM

Policja podsumowała majowy weekend na dorgach

środa, 04 maj 2016 10:39 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska
Kilka dni majowego weekendu to w sumie 5 wypadków drogowych, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym i 44 kolizje. Policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących.

Przez kilka dni „majówki” policjanci prowadzili działania „Bezpieczny weekend”. Niestety w wielu przypadkach, brawura, nadmierna prędkość, czy niedozwolone wyprzedzanie i wymuszanie pierwszeństwa przyczyniły się do wielu zdarzeń drogowych.

W sumie od 29 kwietnia do 3 maja na terenie Radomia i powiatu radomskiego doszło do 5 wypadków oraz 44 kolizji. 8 osób zostało rannych, a jedna osoba zginęła.

W ciągu majowego weekendu policjanci zatrzymali także kilku nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazd nie zważając na to, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na koordynacje, spostrzegawczość i wydłuża czas reakcji. Kilku z nich było sprawcami zdarzeń drogowych, m.in. w Skaryszewie (01.05) pijany 26-latek spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Nietrzeźwy kierujący był także sprawcą kolizji drogowej na ulicy Kilińskiego (01.05) 28-latek kierując pojazdem marki lancia na łuku drogi zjechał na chodnik i uderzył w metalowe słupki. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.Wszyscy zatrzymani pijani kierowcy stracili prawo jazdy, a teraz odpowiedzą za prowadzenie pod wpływem alkoholu, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.  Policjanci z radomskiej drogówki podczas weekendu kontrolowali także prędkość, z jaką poruszają się pojazdy ulicami naszego miasta i powiatu.

W 7 przypadkach zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.Natomiast na ulicy Czarnieckiego w Radomiu zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który jechał za szybko i nie miał uprawnień do kierowania autem. Patrol radomskiej drogówki jadąc nieoznakowanym radiowozem zatrzymał do kontroli pojazd marki audi, którego kierowca przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 32 km/h. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 27-letniego kierowcy okazało się, że ma blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Żródło: Justyna Leszczyńska KMP Radom