Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

RADOM

Kolejny dar grójeckich osadzonych

czwartek, 12 maj 2016 12:43 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
Osadzeni w Areszcie Śledczym po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych. Tym razem więźniowie przywieźli ze sobą letnie ubrania. Jednak na gości również czekała niespodzianka.

Osadzeni w Areszcie Śledczym w Grójcu swoją pomocą otaczają tych, którzy jej potrzebują. Z mieszkańcami domu przy ul. Rodziny Ziętalów spotkali się już kolejny raz. Jako goście nigdy nie przyjeżdżają z pustymi rękami - zawsze mają ze sobą prezenty pochodzące z organizowanych przez siebie zbiórek. Tym razem postanowili zaopatrzyć podopiecznych DPS - u w letnią odzież, wyjaśnia Janusz Rogala - kierownik penitencjarny Aresztu Śledczego w Grójcu:

Taki dar cieszy Grażynę Jakubczyk - dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych przy ul. Rodziny Ziętalów w Radomiu. Jak mówi, przyjaźń z osadzonymi to przyjaźń nie tylko na chwilę, ale na dłużej. To cieszy, bo w domu, w którym mieszka 75 osób potrzeby są duże. Prezent jest trafiony tym bardziej, że mieszkańcy niedługo wezmą udział w turnusie rehabilitacyjnym:

Jednak tego dnia najważniejsi byli mieszkańcy radomskiego DPS - u. Dla nich ważne są nie tylko prezenty, ale również spotkanie z przyjaciółmi. Z okazji wizyty podopieczni Domu Pomocy Społecznej przygotowali występ artystyczny. Częstowali również domowym ciastem. Jak sami mówią, to był miły dzień i miły gest:

 Osadzeni usłyszeli podziękowania złożone w imieniu wszystkich pensjonariuszy, przez panią Barbarę. Jednak więźniowie nie czują się bohaterami - niesienie pomocy osobom potrzebującym jest dla nich oczywiste:

Osadzeni w Grójcu odwiedzali już DPS przy ul. Rodziny Ziętalów. W gry planszowe zaopatrzyli również Oddział Dziecięcy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.