Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

RADOM

Elektronik na podium!

wtorek, 31 maj 2016 13:26 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska
Dwie najlepsze radomskie szkoły w czołówce placówek w całej Polsce. VI LO im. Jana Kochanowksiego w Radomiu zajęło 10 miejsce, a Elektronik trzecie w Rankingu Liceów i Techników STEM Perspektywy.

Perspektywy publikują co roku rankingi szkół ponadgimnazjalnych, szkół wyższych, kierunków studiów i programów MBA. W czerwcu 2015 rodzina ta powiększyła się o Ranking Liceów STEM. W tym roku do liceów dołączono technika.

Wśród liceów ponownie najlepszym okazało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, jako szkoła najlepiej kształcąca w zakresie matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Na drugim miejscu w tegorocznym rankingu liceów jest Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, które w ubiegłym roku było na piątym miejscu. Na trzecim miejscu jest XIII LO w Szczecinie. Na dziesiątym uplasowało się VI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

W rankingu techników zwyciężyło Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Na drugim miejscu jest Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu. Na trzecim uplasowało się Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu.

W rankingu STEM (nazwa od angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria i matematyka), zarówno jeśli chodzi o licea, jak i o technika, uwzględniono te szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki szkoły z matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.

Celem Rankingu Liceów i Techników STEM jest budzenie w młodych ludziach pasji do takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka – a następnie inspirowanie ich do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych. Ranking wskazuje licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia i mogą być inspirującym przykładem dla innych.

Łącznie sklasyfikowano 200 najlepszych liceów i 100 najlepszych techników STEM w Polsce.

Zapraszamy do nas: