Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

RADOM

Mniej pociągów z Radomia

niedziela, 12 czerwca 2016 09:57 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Od dziś obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy na kolei. Z Radomia pojedzie mniej pociągów.

Zmiany podyktowane są przede wszystkim pracami modernizacyjnymi na liniach nr 8 i 22. Największe utrudnienia spotkają pasażerów na trasie Warszawa - Radom. Część pociągów będzie odwołana, a trasa niektórych zostanie skrócona. Pociąg "Radomiak" pojedzie na około przez Centralną Magistralę Kolejową.

W dniach 21-22 czerwca w związku z remontem przejazdu w godzinach 9:10 – 21:10 wystąpi przerwa w ruchu pociągów na odcinku Warka – Grabów. Przejazd pasażerów będzie odbywał się komunikacją zastępczą.

Dodatkowo w związku z pracami modernizacyjnymi na odcinku Radom – Drzewica pociąg „Radomiak” w dniach 13-30 czerwca zostanie zastąpiony przez zastępczą komunikację autobusową na odcinku Radom – Wolanów. Natomiast w dniach 6-11 sierpnia w związku z pracami modernizacyjnymi na linii CMK i całkowitą przerwą w ruchu, pociąg ten nie będzie kursował.

Zmiany dotyczą też linii nr 22 na trasie Radom - Drzewica. Tutaj będą trwały prace nad utrzymaniem infrastruktury kolejowej i rozkład jazdy będzie ulegał częstym zmianom. Największe utrudnienia będą miały miejsce w dniach 13-30 czerwca kiedy wszystkie pociągi na odcinku Radom – Wolanów zostaną zastąpione komunikacją zastępczą.