Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Obchody jednak bez Prezydenta RP

wtorek, 14 czerwca 2016 13:10 / Autor:
fot. zn/arch.
Prezydent Andrzej Duda nie weźmie udziału w obchodach 40. rocznicy radomskiego „Czerwca '76” - dowiedziało się Radio Plus Radom.

Na początku maja br. organizatorzy informowali o „możliwej obecności” głowy państwa podczas obchodów rocznicowych w Radomiu. Z informacji przekazanych Radiu Plus Radom przez sekretariat szefa Kancelarii Prezydenta wynika, że tego dnia prezydent Andrzej Duda nie przyjedzie do Radomia na obchody rocznicy protestów robotniczych. - Nie znany planów Pana Prezydenta na ten dzień – informuje kancelaria Andrzeja Dudy. - Na pewno w rejestrze takiego wydarzenia nie mamy wpisanego, organizatorzy są o tym poinformowani – zaznacza biuro.

25 czerwca, w 40. rocznicę wybuchu protestów robotniczych w Radomiu odbędą uroczystości z udziałem m.in. władz Radomia, polityków, w tym Marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego, działaczy „Solidarności” oraz Stowarzyszenia „Czerwiec 76”. Swoją obecność zapowiedział także były prezydent Bronisław Komorowski. Nie wiadomo jeszcze, czy w obchodach rocznicowych weźmie udział Marszałek Sejmu, Marek Kuchciński.

Przy pomniku upamiętniającym tamte wydarzenia sprawowana będzie Msza Święta, zostaną złożone kwiaty, zaś zaproszeni goście wygłoszą przemówienia. Z kolei tego dnia o 11.00 rozpocznie się happening Komitetu Obrony Demokracji, którego członkowie i sympatycy mają przemaszerować głównymi ulicami Radomia.

Przypomnijmy, Andrzej Duda, jako prezydent-elekt wziął udział w 39. rocznicy protestów robotniczych w Radomiu.

W tym roku ma jedynie zostać odczytany oficjalny telegram od głowy państwa – poinformowano w Kancelarii Prezydenta.

Zapraszamy do nas: