Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Nie żyje bohater Radomskiego Czerwca

środa, 06 lipca 2016 20:20 / Autor:
fot. IPN
Odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę podczas obchodów 40. rocznicy protestów robotniczych w Radomiu Kazimierz Owczarek zmarł minionej nocy w radomskim szpitalu na Józefowie po długiej chorobie.

Kazimierz Owczarek miał 78 lat. Był uczestnikiem wydarzeń protestów robotniczych w 1976 roku. Podczas obchodów 40. rocznicy radomskiego Czerwca’76 prezes IPN Łukasz Kamiński wręczył Krzyż Wolności i Solidarności Kazimierzowi Owczarkowi.

Ceremonia wręczenia mu, przyznanego postanowieniem Prezydenta RP, odznaczenia odbyła się dnia 25 czerwca na terenie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

O śmierci poinformował Instytut Pamięci Narodowej.

Jak relacjonuje IPN na swoich stronach internetowych, odbierając odznaczenie Kazimierz Owczarek miał powiedzieć: „Jestem zaszczycony i wzruszony. Proszę Państwa! Tak dzisiaj trudno o pamięć ludzką, a jednak IPN ma nie tylko w swojej nazwie Instytut Pamięci Narodowej, ale poza narodem ma jeszcze na uwadze człowieka, takiego zwykłego człowieka jak ja. Przykutego w tej chwili do łoża boleści. I za tę pamięć, którą dzisiaj świadczycie dla mnie z głębi serca Wam dziękuję”.

Zapraszamy do nas: