Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

RADOM

Szybciej do Warszawy najwcześniej w 2022 roku

piątek, 22 lipca 2016 14:52 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Kolejne opóźnienia w modernizacji linii kolejowej nr 8. Część prac przebiega zgodnie z planem, ale termin oddania całej linii przesunięto już do 2022 roku.

Obecnie podróż pociągiem z Radomia do Warszawy trwa około 2,5-3 godziny. Dodatkowo podróżni często muszą się liczyć z opóźnieniami. Czas podróży ma skrócić modernizacja linii kolejowej nr 8. Po skończonych pracach na niektórych odcinkach najszybsze pociągi będą mogły jeździć z prędkością nawet 160 km/h. To jednak nie stanie się tak szybko... Planowany koniec prac modernizacyjnych przesunął się do 2022 roku. Oznacza to, ze opóźnienie wyniesie już co najmniej 10 lat.

Karol Jakubowski z PKP PLK tłumaczy opóźnienie w pracach dodatkowymi procedurami. - Prace na odcinku pomiędzy Warką a Radomiem, ze względu na to, że wprowadzone w tym roku zostały dodatkowe procedury przy tej budowie zakończą się na początku 2022 roku - mówi rzecznik.

Przetargi na przebudowę odcinków Czachówek - Warka i Warka - Radom zostały ogłoszone w zeszłym roku. Do tej pory kolejarze opublikowali listę wniosków o dopuszczenie do dalszego udziału w postępowaniu, ale oferty nie zostały otwarte. Do rozpoczęcia prac budowlanych wymaga jest jeszcze Decyzja o Środowiskowych Uwarunkowaniach, a na tę również trzeba będzie poczekać. Planowo termin uzyskania tego dokumentu to I kwartał 2017 roku.

To już kolejna zmiana terminu oddania linii kolejowej nr 8 łączącej Radom z Warszawą. Przypomnijmy, że pierwszym był 2012 rok. Oznacza to, że opóźnienie w modernizacji wyniesie przynajmniej 10 lat.