Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

RADOM

Zbiórka udana - Artur podbije Europę

sobota, 30 lipca 2016 12:24 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/tetrotrip
Weronika Chochoł
- Nasza radość dzisiaj nie zna granic! Jesteśmy w Krakowie na Światowych Dniach Młodzieży. Informacja, którą otrzymaliśmy z Radomia bardzo nas wzruszyła. Dziękujemy, jesteście wielcy! - czytamy na facebookowym profilu wyprawy do kilkunastu krajów Europy. Dzięki internetowej zbiórce niepełnosprawny Artur Wachowicz wraz z żoną i przyjaciółmi uda się w podróż do europejskich stolic, by poznać problemy, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne w innych krajach, a także udowodnić, że warto wbrew przeciwnościom spełniać marzenia.

Zbiórka odbyła się za pośrednictwem platformy crowdfundingowej - pozwalającej na finansowanie społecznościowe. Dzięki niej, każdy kto chciał pomóc Arturowi w realizacji marzeń, mógł wesprzeć zbiórkę.

Do zebrania było 30 tysięcy złotych, jednak 146 osobom wspierającym projekt udało się zebrać blisko 500 złotych więcej. Fundusze przeznaczone zostaną na przystosowanie busa do potrzeb niepełnosprawnego Artura, a także zakup rzeczy potrzebnych do zrealizowania wyprawy.

Wraz z Arturem Wachowiczem w podróż uda się żona (Artur Wachowicz i Anna Sajecka pobierają się 6 sierpnia), przyjaciel Łukasz - opiekun osób niepełnosprawnych oraz jego partnerka Maja. W planach inicjatora jest wycieczka do Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Hiszpanii Portugalii, Włoch, Słowacji i Słowenii. Koszt wyprawy oszacowany został na 45 tysięcy złotych. Celem wyprawy jest zapoznanie się z problemami osób niepełnosprawnych w innych krajach europejskich, a także podróż poślubna. Przyjaciele chcą pokazać, że osoba niepełnosprawna nie musi być skazana na rezygnowanie z marzeń. Mówi Artur Wachowicz:

 

Pomoc w zrealizowaniu marzenia okazali internauci. Do zbiórki włączyli się również m.in.: Urząd Miejski i prezydent Radosław Witkowski, drużyna ROSA Radom i zawodnicy Cerrad Czarnych Radom. Wsparcia udzieliły również firmy i instytucje, a także zespoły muzyczne: radomska grupa IRA, a także zespół LemON.