Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Szpital bez ordynatorów i co dalej?

piątek, 05 sierpnia 2016 14:20 / Autor:
fot. mw/rpr

Radomski Szpital przy ul. Tochtermana od 1 sierpnia nie ma już ordynatorów poszczególnych oddziałów. Zastąpili ich kierownicy, choć w większości to te same nazwiska. Symboliczna wymiana tabliczek na drzwiach gabinetów? Czy chodzi o coś więcej?

Według dyrekcji szpitala miejskiego, wiele się nie zmieniło. Lecznica wprowadza w życie uchwałę Rady Miejskiej, mającą w założeniach doprowadzić do większych oszczędności i sprawniejszego zarządzania szpitalem. Ordynatorów na oddziałach zastępują kierownicy. Tłumaczy Marek Pacyna, szef Radomskiego Szpitala Specjalistycznego:

Pod zwierzchnictwo nowych kierowników podlegać mają także poradnie specjalistyczne. Zwiększają się kompetencje, może zwiększyć się też pensja. Dodaje dyrektor RSS, Marek Pacyna:

Zmian personalnych, przy okazji zmian organizacyjnych dokonano tylko na trzech oddziałach. Od 1 sierpnia kardiologią kieruje dr Grzegorz Rak, oddziałem dializ dr Jolanta Buczyńska, a neurologii - dr Andrzej Borysewicz.

Zdaniem posłanki PiS, Anny Kwiecień, tym posunięciem Radzie Miejskiej chodziło wymianę najbardziej doświadczonej kadry. I podaje przykład poprzedniej ordynator neurologii , dr Elżbiety Kowal:

A po drugie – jak dodaje Anna Kwiecień, może chodzić o zablokowanie utworzenia w Radomiu kierunku medycznego, jakie z inicjatywy polityków PiS w poprzedniej kadencji Rady Miejskiej starano się uruchomić w radomskim Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym:

Na razie wnioskiem radomskiego UTH w sprawie nowego kierunku medycznego zajmuje się Państwowa Komisja Akredytacyjna.