Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Pistolet made in Radom. Jest kontrakt dla Łucznika

środa, 24 sierpnia 2016 14:16 / Autor:
fot. wc/arch

Pistolet P99 z radomskiej Fabryki Broni "Łucznik" będzie na wyposażeniu Straży Granicznej w Polsce. Umowę na dostawę broni z wyposażeniem podpisano dziś w Radomiu.

Umowę podpisano dziś w siedzibie Fabryki Broni w Radomiu. Chodzi o kontrakt na dostawę 363 kompletów pistoletów samopowtarzalnych P99 wraz z kaburami z uchwytami na pas i ładownicami na magazynki. Umowę ze strony Fabryki Broni podpisał Adam Suliga – Prezes Zarządu, natomiast Komendę Główną Straży Granicznej reprezentował płk Piotr Sienkiewicz – Zastępca Dyrektora Biura Techniki i Zaopatrzenia KGSG. Umowa o szacunkowej wartości 658.014,64 zł powinna zostać zrealizowana do 2 grudnia bieżącego roku.

Polskie służby mundurowe doskonale znają nasze wyroby. Cieszymy się, że po raz kolejny zostaliśmy docenieni przez rodzime instytucje – mówi Adam Suliga, Prezes Zarządu Fabryki Broni. – Umowa ze Strażą Graniczną jest dla nas bardzo ważna, jesteśmy dumni, że nasze pistolety będą służyć obronie polskich granic – dodaje.

Polska Grupa Zbrojeniowa dąży do zapewnienia Polsce bezpieczeństwa poprzez dostarczenie najwyższej jakości uzbrojenia i sprzętu nie tylko Siłom Zbrojnym RP, ale także innym formacjom mundurowym – powiedział Prezes Zarządu PGZ S.A. Arkadiusz Siwko. – Umowy takie, jak ta pomiędzy Fabryką Broni „Łucznik” – Radom i Komendą Główną Straży Granicznej, dowodzą, że PGZ S.A. ogrywa ważną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, rozumianym szerzej niż jedynie jako siły zbrojne. Cieszymy się, że służby dbające o bezpieczeństwo Polski i Polaków po raz kolejny obdarzyły nas zaufaniem – dodał Arkadiusz Siwko, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Pistolet samopowtarzalny P99, kal. 9 x 19 mm Parabellum jest przeznaczony zarówno dla policji, jak i dla służb mundurowych oraz ochrony osobistej. To nowoczesna broń, wyróżniająca się nie tylko ergonomią, ale również niezawodnością działania. Pistolet można bezpiecznie nosić z nabojem w komorze nabojowej, co zapewnia możliwość natychmiastowego oddania pierwszego strzału. P99 jest dostosowany dla strzelców prawo i leworęcznych. Wykonany z polimeru szkielet pistoletu posiada szynę picatinny, co umożliwia zamontowanie oświetlenia taktycznego lub laserowego wskaźnika celu.