Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Będzie sesja nadzwyczajna

wtorek, 30 sierpnia 2016 18:42 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

1 września odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Radomiu.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik zwołał na 1 września 2016 r. 33. nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej w Radomiu. Sesja rozpocznie się o godz. 10 w sali Urzędu Stanu Cywilnego w Radomiu przy ul. Moniuszki 9. Zwołanie sesji ma związek z nadaniem szkołom Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu imienia 72. pułku piechoty, odsłonięciem pomnika 72. p.p. oraz otwarciem Izby Pamięci 72 p.p. w szkołach ZDZ przy ul. Saskiej.

Porządek sesji:

1. Otwarcie sesji i odczytanie porządku obrad.

2. Wystąpienie przypominające historię 72 p.p., jego bohaterskich walk i związków z życiem społeczno– gospodarczym Radomia w okresie międzywojennym oraz o zachowanych archiwaliach- historyk- Przemysław Bednarczyk.

3. Projekcja krótkometrażowego filmu dokumentalnego przygotowanego przez uczniów Katolickiego Gimnazjum im. św. Filipa Neri w Radomiu pod kierunkiem dr Jolanty Skuzy.

4. Podziękowanie ofiarodawcom, społecznym wykonawcom i władzom miasta za pomoc w realizacji budowy pomnika– przedstawiciel Grupy Inicjatywnej.

5. Odczytanie decyzji o nadaniu szkołom ZDZ w Radomiu imienia 72 p.p – dyr Katarzyna Kołodziejska.

6. Zaproszenie przez prowadzącego obrady delegacji uczniów szkół ZDZ do wręczenia im przez przedstawicieli synów żołnierzy pułku symbolu– oryginalnej odznaki pułkowej.

7. Dyskusja.

8. Zaproszenie do wzięcia udziału w dalszych uroczystościach związanych z 77 rocznicą wybuchu II wojny światowej, odsłonięciem pomnika 72 p.p. oraz otwarciem Izby Pamięci 72 p.p. w szkołach ZDZ przy ul. Saskiej.

Dariusz Wójcik

Zapraszamy do nas: