Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Goretti, dziewica i męczennica
Dziś jest: 05 lipca 2020

RADOM

Rower miejski wróci do Radomia

czwartek, 22 września 2016 12:29 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Zgodnie z wolą mieszkańców, w Radomiu wprowadzony zostanie system roweru miejskiego. Przetarg na dostawę i montaż stacji ogłoszony zostanie w październiku.

W ubiegłym roku radomianie brali udział w pilotażowym programie "Rower dla Radomia".  Przez cztery tygodnie mieli możliwość korzystania z 30 rowerów ulokowanych w trzech punktach w mieście. Po testach praktycznych przyszła pora na konsultacje społeczne, z których wynikało, że radomianie chcą wprowadzenia systemu roweru miejskiego.

Informację o tym, że rowery będą dostępne dla mieszkańców Radomia przekazał podczas zorganizowanej z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu konferencji prasowej prezydent Radosław Witkowski. - Z konsultacji społecznych jednoznacznie wynikało, że radomianie chcą, żeby w Radomiu funkcjonował system roweru miejskiego.

W połowie października podjęty zostanie pierwszy krok - ogłoszenie przetargu na dostawę i montaż stacji - informuje włodarz miasta. Jak dodaje prezydent Radosław Witkowski - system ma być otwarty na rowerzystów, ale również na przedsiębiorców:

Docelowo system ma zostać uruchomiony 1 kwietnia 2017 roku. Do dyspozycji mieszkańców ma zostać oddanych co najmniej 15 stacji, przy których znajdować się będzie po 10 rowerów. Pierwszy z punktów powstać ma przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radomiu. Wśród przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na ufundowanie jednej ze stacji roweru miejskiego są właściciele hipermarketu E.Leclerc przy ul. Toruńskiej. Jak mówi Angelique Renard - współwłaścicielka hipremarketu - pomysł ten od początku przypadł jej do gustu - to wygoda, zdrowie i szybkość na europejskim poziomie:

W Radomiu zgłosiło się już co najmniej osiem firm, które są zainteresowane rozwojem systemu roweru miejskiego.

Zapraszamy do nas: