Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy

środa, 28 września 2016 14:14 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Michał Walczyk / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Do 30 września trwa nabór wolontariuszy do Szlachetnej Paczki. - To jest niesamowita energia! - mówią ci, którzy w wolontariacie działali.

Szlachetna Paczka to projekt, który od 16 lat dociera do osób najbardziej potrzebujących. Wolontariusze zapoznają się z rodzinami żyjącymi w biedzie, poznają ich historie i potrzeby. Następnie poszukują darczyńców, którzy na te potrzeby chcieliby odpowiedzieć.

W tym roku w Radomiu Szlachetna paczka działa w trzech rejonach: Radom - Północ, Radom - Śródmieście i Radom - Glinice. Pod skrzydłami Radomia są również rejony Wierzbica, Przysucha i Wolanów. W każdym z nich poszukiwani są wolontariusze - osoby chętne do pomocy, odpowiedzialne i wrażliwe na potrzeby innych - mówi Monika Szczepanik - specjalista ds. promocji Szlachetnej Paczki:

Osoby niepełnoletnie również mogą dołączyć do drużyny wolontariuszy. Osoby, które mają więcej niż 16 lat będą mogli zostać wolontariuszami wspomagającymi, którzy wspierać będą pełnoletnich wolontariuszy.

Każdy z wolontariuszy dostaje konkretne zadania:

Jakie kroki podjąć, by zostać członkiem drużyny Super W? Należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl/superw, odnaleźć rejon, który nas interesuje, zarejestrować się i czekać na odpowiedź od lidera. Kolejnym etapem rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna. Jak mówi Monika Kępska - liderka rejonu Śródmieście, nie trzeba mieć kierunkowego wykształcenia, ale chęć pomocy, pomysłowość i odpowiedzialność:

Z tymi słowami zgadza się również Monika Szczepanik, która również była wolontariuszką Szlachetnej Paczki:

Również poza Radomiem tworzą się drużyny. Nabór wolontariuszy trwa m.in w Szydłowcu. Zaprasza liderka Joanna Nikodem:

Szlachetna Paczka ma charakter ogólnopolski. W ubiegłym roku połączyła prawie 1 000 000 Polaków!

Zapraszamy do nas: