Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Lucyna Wiśniewska: Jest czas na dobrą debatę o ludzkim życiu

czwartek, 06 października 2016 13:33 / Autor:
fot. arch.

Prawo i Sprawiedliwość oraz inni posłowie głosujący wczoraj za niedopuszczeniem do dalszych prac w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy antyaborcyjnej stracili szansę na przeprowadzenie rzeczowej dyskusji o karaniu kobiet, które dopuściły się aborcji – ocenia w rozmowie z Radiem Plus Radom wiceszefowa Prawicy RP, Lucyna Wiśniewska.  

Zdaniem dr Lucyny Wiśniewskiej, po naprawie kontrowersyjnych zapisów zawartych w propozycji Ordo Iuris, którą wczoraj odrzucił Sejm, można było przygotować dobrą ustawę:

Przypomnijmy, premier Beata Szydło przed południem w Sejmie zapowiedziała, że powstanie program wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne. Środki na jego realizację od przyszłego roku mają być zabezpieczone w budżecie. Do czasu powstania nowych zapisów ma być też prowadzona akcja promująca ochronę życia.

Pomysł ten podoba się zdecydowanej większości środowisk pro-life. To zapis który, jeśli się pojawi w ustawie o ochronie życia ludzkiego, rozwiąże podstawowe problemy rodzin spodziewających się przyjścia na świat niepełnosprawnego dziecka - uważa dr Lucyna Wiśniewska, wiceprezes Prawicy RP:

Projekt nowych rozwiązań prawnych w tym zakresie rząd ma przygotować jeszcze w tym miesiącu - zapowiada szefowa rządu.