Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

poniedziałek, 10 października 2016 09:43 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Monika Szczepanik
Weronika Chochoł

Jeszcze tylko do 15 października trwa nabór wolontariuszy do Szlachetnej Paczki. W Radomiu działają trzy rejony, wolontariusze poszukiwani są także w całym regionie.

Szlachetna Paczka to projekt, który od 16 lat dociera do osób najbardziej potrzebujących. Wolontariusze zapoznają się z rodzinami żyjącymi w biedzie, poznają ich historie i potrzeby. Następnie poszukują darczyńców, którzy na te potrzeby chcieliby odpowiedzieć. To odpowiedzialna i niejednokrotnie trudna praca, jednak jak mówi  Aleksandra Pawlik - liderka Szlachetnej Paczki w Kozienicach - wolontariat przynosi niezapomniane wspomnienia: - Darczyńca zaprasza samotną
panią Ninę na wigilię. Mały Staś dostaje swoje pierwsze w życiu własne łóżko. Samotna pani Anna prosi wolontariuszkę o to, żeby została matką chrzestną jej dziecka. To tylko kilka z tysięcy historii, które wydarzają się właśnie SuperW Paczki i Akademii Przyszłości.

W tym roku w Radomiu Szlachetna paczka działa w trzech rejonach: Radom - Północ, Radom - Śródmieście i Radom - Glinice. Pod skrzydłami Radomia są również rejony Wierzbica, Przysucha i Wolanów. Wolontariusze poszukiwani są także w Wolanowie, Szydłowcu, Skaryszewie, Pionkach, Kozienicach, Lipsku, Zwoleniu, Przysusze, a także w powiecie opoczyńskim. W każdym z nich poszukiwani są wolontariusze - osoby chętne do pomocy, odpowiedzialne i wrażliwe na potrzeby innych - mówi Monika Szczepanik - specjalista ds. promocji Szlachetnej Paczki:

By zostać członkiem drużyny Super W należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl/superw, odnaleźć rejon, który nas interesuje, zarejestrować się i czekać na odpowiedź od lidera.

W kolejnym etapie prowadzone będą rozmowy kwalifikacyjne, podczas których liderzy poznają cechy kandydatów. Nie trzeba mieć kierunkowego wykształcenia, ale liczy się odpowiedzialność i pomysłowość - mówi Monika Kępska - liderka rejonu Radom - Śródmieście:

Rekrutacja trwa do soboty, 15 października. Kolejnym etapem projektu będzie poszukiwanie darczyńców i potrzebujących rodzin.

Zapraszamy do nas: