Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /RADOM/19 litrów dla życia

Wiadomości z Radomia

19 litrów dla życia

22 czerwiec 2019 / Tekst

41 osób oddało łącznie 18,45 litrów krwi. 4 osoby zarejestrowały się jako potencjalny dawca szpiku. Takie są wyniki akcji "Pomaganie mamy we krwi", która przeprowadzona została dziś przy Galerii Feniks w Radomiu.

19 litrów dla życia
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Akcję zorganizowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu we współpracy z Parkiem Trampolin JumpWorld w Radomiu. Główna treść wydarzenia to zbiórka krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Na genetycznego bliźniaka czeka 7-letnia Marta Malewicz, która choruje na aplazję szpiku kostnego. Choroba ta prowadzi do obniżenia liczby wszystkich komórek krwi niezbędnych do normalnego funkcjonowania organizmu. Ratunkiem jest przeszczep szpiku.

Podczas akcji nie brakowało jednak atrakcji towarzyszących. Dzieci mogły poskakać na trampolinie, czy pomalować sobie buzię. Można było zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Ponadto skaryszewcy strażacy ochotnicy zaprezentowali wóz strażacki oraz sprzęt gaśniczy. Można było też powspinać się na ściance. Krwiodawcy otrzymali prezenty m.in. bezpłatne wejściówki do Parku Trampolin JumpWorld #Radom oraz niespodzianki od  firm zaangażowanych w akcję jak Bolek i Lolek II, Piotr i Paweł, Sama Słodycz – Manufaktura Słodyczy oraz Agencja Reklamowa Zeva.pl.

Katarzyna Stanios z RCKiK apeluje o oddawanie krwi, szczególnie w wakacje, kiedy jest wiele wypadków, wzrasta liczba transfuzji krwi, a ze względów urlopowych spada liczba krwiodawców.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4