Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

W Radomiu nie tylko Mieszkanie Plus. Co jeszcze?

środa, 26 października 2016 13:18 / Autor:
fot. arch./flickr.com/msnguy81

W Radomiu szykuje się boom mieszkaniowy. Wygląda na to, że za dwa... trzy lata oddane zostaną klucze do lokali budowanych w ramach nie jednego a dwóch programów rządowych.

Średni czas oczekiwania na mieszkanie w radomskiej spółdzielni Administrator wynosi około czterech lat. W kolejce zapisanych jest obecnie prawie 250 osób – informują władze spółki. A to oznacza, że zapotrzebowanie na własne „M” w mieście jest ogromne. Z pomocą ma przyjść rządowy program Mieszkanie Plus. Prace trwają – zapewnia Tomasz Siwak, członek zarządu BGK Nieruchomości

Ze wstępnych założeń programu Mieszkanie Plus wynika, że do 2018 roku w Radomiu powstanie około 170 nowych lokali w atrakcyjnej cenie - podobnej do tej, jaka obowiązuje w Administratorze. Rządowe mieszkania będą zatem świetną konkurencją dla budownictwa socjalnego. Wygląda jednak na to, że w Radomiu czeka nas rewolucja mieszkaniowa, bo miasto nie wycofuje się z innego rządowego programu Mieszkanie dla Młodych, przygotowanego przez koalicję PO - PSL. Mieszkania z obu programów mają zostać wybudowane w niemal tym samym terminie. Prezydent Radosław Witkowski.

Jednoczesna realizacja obu programów jest realna – uważa radomska poseł PiS, Anna Kwiecień i podkreśla, że oba skierowane są do różnych beneficjentów.

A bez dobrej woli politycznych oponentów nie będzie ani Mieszkania Plus ani Mieszkania dla Młodych. Byłego prezydenta Radomia, a obecnie posła PiS, Andrzeja Kosztowniaka zapytaliśmy, czy pomocą do politycznego zawieszenia broni może stać się rozpoczynający się program budowy mieszkań.

Czy jednak polityczny sukces przełoży się szybko na poziom zadowolenia radomian?