Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Avili, prezbiter i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radoszyce
Dziś jest: Poniedziałek, 10 maja 2021

RADOM

Kolejny inwestor dla lotniska?

środa, 26 października 2016 14:04 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Tym razem rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich chce wyłożyć środki na radomskie lotnisko.

Kolejni inwestorzy chcą zainwestować w rozbudowę portu lotniczego w Radomiu. Rewelacje ujawnił radny Wiesław Wędzonka. Jego zdaniem w grze są nie tylko Izraelczycy, ale również kapitał amerykański i cypryjski. Niewykluczone, że w radomskie lotnisko zainwestuje rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Jedną z firm zainteresowanych inwestowaniem w port lotniczy jest firma z Izraela - IHLS - dodaje radny Wędzonka:

Od kilku miesięcy trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami, w sprawie sprzedaży części udziałów. Inwestor będzie mógł pozyskać najwyżej 49 proc. akcji spółki i 49 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. To oznacza, że Radom i tak będzie miał głos decydujący. Port lotniczy jest atrakcyjny dla inwestora, bo znajduje się w obszarze strategicznym dla lotów międzynarodowych. 

Port Lotniczy Radom wydał oświadczenie w tej sprawie: 

„W związku z informacjami mediów dotyczącymi potencjalnego inwestora dla radomskiego lotniska, Port Lotniczy Radom oświadcza, że prowadzi szereg rozmów w tej sprawie. Odnosi się to również do instytucji finansowych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Działania spółki, oprócz spraw związanych z działalnością operacyjną, skupiają się na poszukiwaniu i zachęcaniu różnych, polskich i zagranicznych podmiotów do współuczestnictwa w rozwijaniu lotniska w Radomiu. Zarząd Portu Lotniczego w Radomiu planuje także inwestycje umożliwiające obsługę lotniczego transportu towarów oraz obsługę związaną z bieżącą eksploatacją statków powietrznych. Wymienione działania przyczynią się nie tylko do rozwoju lotniska, ale także do stworzenia wielu miejsc pracy w Radomiu i regionie, w ramach działalności okołolotniskowej.”