Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

RADOM

Efekt 500 plus?

czwartek, 27 października 2016 15:34 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Nieznacznie spadło zainteresowanie programem żywnościowym w Radomiu. 

Radomska Caritas włączyła się w program żywnościowy dla osób potrzebujących. Dotychczas zgłosiło się 2 tys. beneficjentów. Zapisy będą przyjmowane do końca października.

Osoby, które chcą się zgłosić, muszą najpierw udać się do właściwego ośrodka pomocy społecznej a następnie ze skierowaniem do siedziby Caritas przy ulicy Kościelnej w Radomiu.  - Dochód  na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 771 złotych a na osobę samotną 951 złotych - przypomina ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas. Dodał, że Caritas prowadzi również dystrybucję owoców i warzyw w ramach programu "EMBARGO". 

Z kolei Krzysztof Sokołowski, dyrektor Radomskiego Banku Żywności, działającego przy radomskiej Caritas poinformował, że program żywnościowy będzie realizowany do końca kwietnia przyszłego roku. Potrzebujący będą mogli otrzymać w sumie 13 produktów żywnościowych m.in. makarony, ryż, mleko, gulasz wieprzowy, ryby, szynkę drobiową i cukier.

Radomski Bank Żywności zadeklarował, że wsparciem chce objąć ponad 23 tys. osób. - Ale już teraz wiemy, że mamy niedobór w stosunku do deklarowanej ilości beneficjentów, który wynosi ok. 5300 osób. W samym Radomiu ubyło nam ok. 3 tys. osób w stosunku do roku ubiegłego - powiedział Krzysztof Sokołowski. 

Nie wykluczył, że mniejsza liczba zainteresowanych pomocą to efekt rządowego programu 500+. - Podejrzewam również brak świadomości samych zainteresowanych. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych o przystąpienie do programu. Chcemy cały limit wykorzystać, by w przyszłości nie obcięto nam dostaw artykułów żywnościowych - powiedział dyrektor Sokołowski. 

Radomska Caritas jak również Radomski Bank Żywności będą przekazywać żywność do lokalnych organizacji społecznych, które zajmują się pomocą potrzebujących m.in. do: jadłodajni, domów opieki, stowarzyszeń dla rodzin wielodzietnych, świetlic środowiskowych i innych organizacji.